Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ekonomiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego

Właśnie planujesz budowę domu lub jego remont? Szukasz ekonomicznego ogrzewania domu jednorodzinnego? Jeżeli tak, to mamy dla ciebie doskonałe rozwiązanie. Jest to montaż ogrzewania podłogowego, czyli popularnie zwana podłogówka. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie już na etapie projektowania domu – koszty są wtedy znacznie mniejsze ponieważ dom od razu zostaje przygotowany pod montaż podłogówki.

Ekonomiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego

Ekonomiczne ogrzewanie domu
Ekonomiczne ogrzewanie domu

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które najczęściej stosowane jest w kuchni czy łazience. Jest to związane z tym, że podłoga w tych pomieszczeniach najczęściej ulega zachlapaniu, a podłogówka równo ogrzewa podłoże rozprowadzając temperaturę równomiernie i tym samym szybciej osuszając płytki czy panele. Znacznie zmniejsza to ryzyko powstania zachlapania i zawilgoceń. Jednak ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie grzewcze, które bardzo często jest stosowane w salonach czy sypialniach. Jednak w przypadku salonu warto rozważyć montaż ogrzewania mieszanego – podłogówki i tradycyjnych kaloryferów. Doskonale sprawdzi się to przede wszystkim na dużych powierzchniach.

Ekonomiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. Koszty mogą spaść nawet o kilka procent. Oprócz tego podłogówka jest także bardzo zdrowym rozwiązaniem. Jak wiadomo najlepiej jest gdy temperatura przy stopach jest wyższa niż przy głowie, a to zapewnia nam właśnie ogrzewanie podłogowe.

Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły rozwiązania jakim jest ekonomiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego. Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania i w razie wątpliwości podpowiemy jakie rozwiązanie będzie najlepsze.


Warto odwiedzić tez inne wpisy na naszym blogu, w tym ten dotyczący całkowitych kosztów ogrzewania podłogowego czy też domów bez kotłowni.