Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dom bez kotłowni

Wielu z nas decydując się na budowę domu pragnie mieć nie tylko dom skrojony na miarę ale również i przede wszystkim dom wygodny bez kotłowni. Mając w pamięci domy rodziców i naszych dziadków w których co roku trzeba było dbać o węgiel, drzewo czy inne paliwo do zasilania pieca aby ogrzać dom w miesiącach jesienno-zimowych.

Z uwagi, że każdy z nas ma coraz mniej czasu na takie czynności a wszyscy pragniemy wygody idealnym rozwiązaniem wydaje się być dom bez niepotrzebnych pomieszczeń tj. dom bez kotłowni w zamian za funkcjonalny i wygodny piec przypominający lodówkę który bez większego kłopotu może zmieścić się w kuchni albo być ukryty w zabudowie mebli w przewidzianym do tego miejscu.

Dom bez kotłowni na etapie projektowania

Warto w tym celu już na etapie zakupu działki i doboru projektu uwzględnić pozostałe elementy mające istotny wpływ na nasze mieszkanie. Planując wszelkiego rodzaju przeróbki projektu naszego domu powinno się także zwrócić uwagę na niezwykle istotny system ogrzewania domu nie tylko pod względem kosztów jego ogrzewania ale również:

  • zajmowanego miejsca,
  • łatwości sterowania ogrzewaniem w trakcie naszej nieobecności,
  • możliwość dostępu do pieca na wypadek serwisu albo awarii kotła co,
  • wezwania serwisanta,
  • wymiany i czyszczenia zasobnika wody w celu czyszczenia i odkamieniania zbiornika.

Możliwość wprowadzenia wielu udogodnień w tym sprawnego i dobrze dopasowanego ogrzewania naszego domu pozwoli z całą pewnością czysto mieszkać, pozwoli na wygospodarowanie większej ilości czasu na nas samych jak i naszych bliskich.

Optymalny projekt ogrzewania domu

Dobrze zrobiony projekt ogrzewania domu z uwzględnieniem np.: ogrzewania ściennego lub ogrzewania podłogowego pozwoli na:

  • wygospodarowanie jeszcze większej ilości miejsca w domu,
  • łatwiejsze zagospodarowanie miejsca przez nie ograniczanie ścian grzejnikami,
  • sprawniejsze ogrzewanie (inna temperatura grzania powierzchni podłogi w stosunku do grzejnika),
  • możliwość chłodzenia domu w przypadku ogrzewania ściennego – obniżanie temperatury o około 2-3 stopni,
  • dłuższe walory grzewcze rozgrzanej podłogi i większa powierzchnia grzewcza przy znacznie mniejszej temperaturze.
Dom bez kotłowni
Dom bez kotłowni

Te walory choć nie tylko te decydują w głównej mierze o wygodzie mieszkania i znacznym wpływie na koszty związane z utrzymywaniem domu w trakcie mieszkania tak aby mieszkało się w nim wygodnie, komfortowo i przyjemnie.

Dlatego zachęcamy wszystkich do przemyślanych rozwiązań w zakresie rozwiązań grzewczych w każdym domu i wprowadzenia rozwiązań które usprawnią nasze mieszkanie po zakończeniu budowy. Chcesz wiedzieć więcej? Nabyć ogrzewanie podłogowe, darmową wycenę podłogówki? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź też koszty ogrzewania domu, który to temat ostatnio poruszaliśmy na naszym blogu.