Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego to dla wielu osób, które mają w domu podłogówkę, temat rzeka i jeśli nie dysponujemy całym dniem, który możemy poświęcić na zgłębianie szerokich tajników korzyści, jakie daje podgłówka, lepiej nie prowokować tego tematu. Jednakże fakt, bardzo dużej popularności tego systemu grzewczego jest bezsprzeczny i w zupełności potwierdzają go statystyki GUS mówiące o coraz większej ilości nowopowstających budynków mieszkalnych szczególnie domów jednorodzinnych w których przynajmniej w części pomieszczeń zamontowano podłogówkę. Wiele osób decyduje się wprawdzie, ze względu na koszty montażu i zakupu samej instalacji na wprowadzenie ogrzewania podłogowego wraz z tradycyjnym centralnym ogrzewaniem, opartym o system klasycznych grzejników, jednak są to zwykle remontowane budynki starego typu. W nowych obiektach popularniejsze jest wykorzystywanie podłogówki, jako jedynego systemu grzewczego.

zalety ogrzewania podłogowego
zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Taka popularność systemu grzewczego bierze się ze zarysowanych już na wstępie wszechstronnych korzyści. Od czego zaczniemy? Jakie korzyści najszybciej działają na świadomość inwestora? Chyba najszybciej na każdego, kto ma do wydania sporo pieniędzy na dom i całą masę innych instalacji, najlepiej przemówi argument oszczędności finansowych. Ten magiczny zbitek wyrazów jest w stanie przekonać całą masę osób do naprawdę wielu rozwiązań. W tym przypadku opłacalność ogrzewania podłogowego sprowadza się przede wszystkim do faktu uzyskania znacznych możliwości w zakresie ograniczenia zużycia paliwa, koniecznego podtrzymania działania instalacji grzewczej. Ogrzewanie podłogowe działa na niższych temperaturach niż konwencjonalne systemy centralnego ogrzewania, a wiec równocześnie do uzyskania komfortu cieplnego potrzeba wykorzystać mniejsze nakłady paliwa. I tu pojawia się kolejna zaleta, oszczędności w eksploatacji systemu grzewczego są niezależne od rodzaju wykorzystywanego opału. Bez względu na to czy wykorzystujemy piec gazowy czy oszczędny kocioł na drewno bądź węgiel, możliwości ograniczenia zużycia paliwa, są takie same.

Zalety podłogówki to jednak nie tylko korzyści finansowe. To także względy zdrowotne. Podłogówka ogranicza zjawisko konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry, z którym jednocześnie unoszą się drobinki kurzu, roztocza i inne alergeny. Przy ogrzewaniu podłogowym alergicy czy astmatycy poczują zdecydowaną ulgę.Zalety ogrzewania podłogowego to także sam fakt ogrzewania bez grzejników, co znacząco podnosi estetykę i funkcjonalność pomieszczeń.