Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Tanie ogrzewanie podłogowe

Decydując się obecnie na budowę domu, każdy inwestor musi liczyć się ze zwiększonymi wydatkami, w stosunku do kosztów, jakie ponosiło się jeszcze rok czy dwa lata temu. Dlatego też, każda oszczędność, jaką można wprowadzić w trakcie tworzenia nowego budynku mieszkalnego jest niezwykle pożądana. Do grona tanich inwestycji można współcześnie zaliczyć ogrzewanie podłogowe, które jeszcze kilka do kilkunastu lat temu określane było mianem ekstrawagancji.

tania podłogówkaTanie ogrzewanie podłogowe

Tanie ogrzewanie podłogowe wydaje się być oksymoronem, jednak szybki skok technologiczny jaki przeszły systemy grzewcze w budownictwie mieszkaniowym sprawia, iż położenie podłogówki staje się obecnie rozwiązaniem znacznie tańszym i prostszym w wykonaniu niż założenie tradycyjnego centralnego ogrzewania. Koszt zakupu rurek miedzianych, kaloryferów i znalezienie odpowiedniego fachowca, z roku na rok staje się coraz trudniejsze i droższe. Dodatkowo późniejsza eksploatacja tradycyjnych systemów, pracujących na wysokich temperaturach generuje dodatkowe koszty, które są znacznie ograniczone w przypadku podłogówki, pracującej efektywnie na niskich temperaturach.

Jaką podłogówkę wybrać?

Tanie ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim ogrzewanie podłogowe wodne. Ogrzewanie elektryczne, zarówno przez wzgląd na koszty eksploatacji, jak i montażu droższych mat grzewczych, nie zalicza się do miana tanich inwestycji. Ogrzewanie podłogowe wodne można zrealizować bazując na tanich, ale jednocześnie sprawdzonych i pewnych materiałach. Obecnie najpopularniejszym sposobem przeprowadzania montażu ogrzewania podłogowego są rurki plastikowe. Ich zastosowanie pozwala ograniczać koszty przy jednoczesnym utrzymywaniu wysokiej jakości wykonania. Rurki PCV pozwalają na łatwe kształtowanie pętli grzewczych co jednocześnie skraca czas i trudności przy wykonywaniu instalacji.

Zainteresowany? Napisz do nas po DARMOWĄ wycenę!