Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Rury do ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe stanowi jeden z ciekawszych rozwiązań grzewczych, na jakie możemy sobie pozwolić w budynkach mieszkalnych. Jeszcze do niedawna ogrzewanie podłogowe było dość drogim i ekskluzywnym rozwiązaniem, na które stać było niewiele osób. Obecnie ogrzewanie podłogowe stanowi rozwiązanie chętnie wykorzystywane i dostępne osobom nie tylko zamożnym.

Koszt ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest wprawdzie nadal stosunkowo drogie w zakupie, szczególnie jeśli mówimy o ogrzewaniu elektrycznym, jednak już długoterminowe możliwości eksploatacji instalacji podłogowej dają ich użytkownikom znaczne ulgi i oszczędności w zużywanym paliwie grzewczym. Podłogówka działa bowiem na niskich temperaturach, których osiągnięcie, nie wymaga dużych nakładów energetycznych.

Rury do ogrzewania podłogowego

Jednym z najdroższych elementów ogrzewania podłogowego są przewody grzewcze. Zarówno maty grzewcze w ogrzewaniu elektrycznym, jak i rury do ogrzewania podłogowego wodnego są źródłem największych kosztów. Rury do podłogówki wodnej mogą być stworzone z polipropylenu, co obniża koszty, ale równocześnie zmniejsza też jakość. Dużo lepszą trwałość i przede wszystkim odporność na korozje zapewniają rury miedziane, które jednak nie są tanie.

rury do ogrzewania podłogowego
rury do ogrzewania podłogowego

Rury grzewcze do podłogówki stanowią serce każdego systemu podłogowego, warto jest wiec upewnić się, iż będą wystarczająco trwałe. To, jakie rury do podłogówki wybierzemy będzie determinowało wytrzymałość całego systemu grzewczego. Awaryjność w systemach ogrzewania podłogowego jest dość niebezpieczne i naraża użytkowników na znaczne straty finansowe. Pęknięcie jednej rury do ogrzewania podłogowego, zatopionej w warstwie wylewki, wiąże się z koniecznością kucia podłogi w całym pomieszczeniu. Jeden układ grzewczy stanowi całość, której nie wolno dzielić.

Zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami po darmową wycenę!