Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Regulator temperatury

Podłogówka elektryczna to nowoczesne i wygodne ogrzewanie domu, które pozwala na zachowanie komfortu i wygodę obsługi sytemu. System ogrzewania podłogowego pozwala na automatyczne sterowanie temperaturą podłogówki. Regulacja temperatury podłogówki jest automatyczna, a to oznacza, że wystarczy raz wprowadzić dane, by system sam zadbał o ciepło w pomieszczeniu.

regulator temperatury
regulator temperatury

Do regulacji systemu niezbędny jest regulator temperatury. Jest to urządzenie, które zapewnia odpowiednią temperaturę podłogi. Termoregulatory z czujnikami temperatury i limiterem są najbezpieczniejsze, bo nie pozwalają na przekroczenie ustanowionego limitu temperatury dla danego rodzaju podłogi. Jest to bardzo ważne, bo przez zły dobór temperatury nie tylko mieszkańcom domu może być zbyt chłodno lub za gorąco, ale też zniszczeniu może ulec podłoga.

Sterowanie podłogówką

Jak sterować temperaturą podłogówki? Sterowanie podłogówką może być automatyczne, co jest wygodne i zapewnia oszczędności. Można stosować różnego rodzaju termostaty, które można zainstalować w każdym pomieszczeniu, wówczas w każdym z nich można będzie ustawiać temperaturę oddzielnie. Najprostsze jest użycie jednego termostatu, który będzie sterował całym systemem. Sterowana powinna być temperatura w rurach grzewczych i temperatura powierza w pomieszczeniach.

Automatyka to oszczędność i wygoda

Regulator temperatury może był połączony z innymi urządzeniami, które usprawnią pracę systemu. Należą do nich zestawy mieszające, siłowniki. Im bardziej zautomatyzowana regulacja systemu, tym bardziej jest on oszczędny w użytkowaniu i daje lepsze efekty odczuwalne przez domowników. Ogrzewanie musi się włączać z wyprzedzeniem, ale montaż regulatora z programatorem dobowym lub tygodniowym umożliwia samoczynne włączenie systemu i uzyskanie pożądanego efektu w ściśle określonym czasie. Regulator sterujący pracą instalacji w łazience, jeśli będzie miał dodatkowo czujnik podłogowy spowoduje, że podłoga nie będzie się przegrzewać i będzie utrzymywać stałą temperaturę.

Na naszym blogu poruszyliśmy również inne tematy związane z ogrzewaniem podłogowym, m.in.: zrób to sam czy podłogówka w łazience.  Jeśli chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w swoim domu to skontaktuj się z nami. Oferujemy bezpłatną wycenę i profesjonalne doradztwo.