Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Pompy ciepła instalatorzy

Pompy ciepła to urządzenia coraz częściej montowane w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach wielokondygnacyjnych. By dobrze działały, ich wszystkie części muszą być odpowiednio dobrane i dobrze zamontowane, a ustawione parametry dobrane do warunków i potrzeb mieszańców. Instalator pompy ciepła to fachowiec, który zna się na rzeczy i ma doświadczenie w zawodzie, będzie potrafił doradzić i wykonać najbardziej ekonomiczne rozwiązania. Montaż pompy ciepła musi być wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną, gdyż łatwo uszkodzić budynek, spowodować rozszczelnienia, tym bardziej, gdy montaż pompy odbywa się w budynku już wykończonym.

Instalacja pompy ciepła

pompy ciepła instalatorzy
pompy ciepła instalatorzy

Wykonawca pompy ciepła powinien poprowadzić rury łączące studzienkę rozdzielaczową dolnego źródła ze sprężarką pod fundamentami, by nie uszkodzić izolacji termicznej, czy przeciwwilgociowej budynku. Do wykonania studzienki można wykorzystać gotowy moduł studzienki lub wymurować ją z bloczków betonowych ocieplonych styropianem.

Instalacja pompy ciepła w budynku jest dość prosta. Ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca i dobranie jej parametrów. Pomoc fachowca jest tu jednak konieczna. W instalacji ważny jest sterownik, który nadzoruje obwody grzewcze, może współpracować z innym systemem ogrzewania.

Pompy ciepła instalatorzy

Instalator musi być osobą znającą się na systemach grzewczych, a także hydraulice. Instalacja składa się z różnych połączeń pompy i połączeń hydraulicznych, grzejników oraz często innych systemów grzewczych. Potrzeba wiedzy i odpowiednich umiejętności, by cały system działał poprawnie i ekonomicznie. Najlepiej wybrać certyfikowanych instalatorów OZE. Można pytać o nich także w firmach produkujących systemy grzewcze.

Pompy ciepła współpracują z różnymi systemami grzewczymi. Dobrze zainstalowane przynoszą oszczędności i wykorzystują naturalne warunki do tworzenia ciepła. Są ekonomiczne i ekologiczne, mogą sprawnie i skutecznie pracować przez cały rok. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepłej, to skontaktuj się z nami! Otrzymasz darmową wycenę i fachowe doradztwo!