Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Maty elektryczne

Mata grzewcza stanowi element zarówno ogrzewania podstawowego, jak i wspomagającego. Jako element systemu elektrycznego stanowi nieodłączny fragment ogrzewania podłogowego na prąd. Jeszcze do niedawna maty grzewcze opierały się na zasadzie łączenia przewodów grzewczych z materiałem izolacyjnym i zastępującym w pewnej mierze zarówno wylewkę jastrychową jak i warstwę izolacji w systemie ogrzewania podłogowego wodnego.

Maty elektryczne

Obecnie, dzięki szybkiemu postępowi techniki możemy skorzystać z mat grzewczych w formie folii aluminiowej, która pozwala na równomierne rozłożenie temperatury. Maty grzewcze w tym typie umożliwiają pełne i komfortowe ogrzanie pomieszczenia, przy jednoczesnej ochronie powierzchni podłogi. Wybierając ten typ instalacji możemy jednocześnie skorzystać z dobrodziejstw podłogi drewnianej lub paneli, które jeszcze nie tak dawno nie były polecane do klasycznych podłóg ogrzewanych za pomocą podłogówki.

maty elektryczne do podłogówkiMaty grzewcze to również idealne rozwiązanie dla wszystkich tych inwestorów którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na podniesienie poziomu podłogi w mieszkaniu. Zwykle wykorzystywane jest w budynkach starego typu i przy generalnych remontach, gdzie jakiekolwiek istotniejsze zmiany mogą okazać się niemożliwe do wykonania.

Maty grzewcze sprawdzą się również w tych budynkach, gdzie ograniczone są możliwości nośne stropów. Chętnie wykorzystuje się je na poddaszach, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze stropami drewnianymi, które nie byłyby w stanie przyjąć obciążenia wylewki pod ogrzewanie podłogowe wodne.

Maty grzewcze łączą się zawsze z koniecznością skorzystania z ogrzewania zasilanego prądem elektrycznym. Wielu inwestorów stara się uniknąć tego typu instalacji, obawiając się wysokich rachunków za eksploatacje systemu, jednakże praktyka dotychczasowych użytkowników wskazuje, że rachunki za prąd, nawet w sezonie grzewczym, wzrastają stosunkowo nieznacznie. Ma na to wpływ przede wszystkim nowoczesna technologia, która pozwala maksymalnie wydajnie wykorzystywać pobieraną energię oraz sam fakt, iż ogrzewanie podłogowe działa na poprzez całą powierzchnię podłogi, co umożliwia szybkie uzyskanie założonej temperatury.