Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Grzewcze kotły Viessmann

Wybór kotła gazowego w dzisiejszych czasach nie jest sprawa prostą. Wszystko spowodowane jest mnogością różnych opcji na rynku, a także niezrozumieniem niektórych faktów przez klientów. Dlatego dla rozwiania wątpliwości przygotowaliśmy ten krótki poradnik, w którym wyjaśnimy jak najlepiej dobierać kotły gazowe Viessmann. Jest to jeden z szanowanych na światowych rynkach producentów takich urządzeń.

Rodzaje kotłów grzewczych

kocioł gazowy viessmann kondensacyjnyNa początku trzeba ustalić, jak będziemy z kotła korzystać. Czy ma on służyć wyłącznie do ogrzewania domu lub mieszkania, czy powinien również pozwalać na przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Jeżeli chcemy urządzenia, które będzie łączyć obydwie te możliwości, to wybrać należy kocioł dwufunkcyjny. To jednak nie wszystkie zmienne, jakie musimy wciąć pod uwagę. Dodatkowo bowiem kotły grzewcze Viessmann dzielą się na wersje z otwartą i zamkniętą komorą spalania. Różnica polega na tym, skąd pobierane jest powietrze, potrzebne do powstania płomienia. Urządzenia z komorą otwartą pobiera je bezpośrednio z pomieszczenia. Powoduje to, że musimy zapewnić jego dopływ przez kratkę nawiewną, która niestety będzie wychładzać pomieszczenie, gdzie będzie zainstalowana. Dlatego w takiej sytuacji lepszym wyjściem będą kotły Viessmann z komorą zamkniętą, które pobierają powietrze z zewnątrz dodatkowym przewodem.

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann

Bardzo istotna jest w dzisiejszych czasach wydajność i sprawność. Im te parametry są wyższe, tym mniej gazu będzie musiało zostać spalone, by osiągnąć taką samą temperaturę kaloryferów lub/i ciepłej wody. Jeżeli chcemy maksymalnej sprawności, to koniecznie wybierzmy kotły kondensacyjne. Są to urządzenia, które występują jedynie z zamkniętą komorą spalania, a na wyjściu spalin posiadają dodatkowy wymiennik ciepła. Dzięki niemu są w stanie odzyskać dodatkową energię, zamiast wypuszczać ją po prostu przez komin.