Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Cena smart home

Pełna automatyzacja w domu to marzenie sporej ilości użytkowników. Chyba nie ma osoby, która nie ma choćby momentów, w których nie chce ruszyć jej się sprzed telewizora, żeby otworzyć drzwi wejściowe żonie czy sprawdzić w drodze do pracy czy na pewno wyłączyliśmy żelazko. Takie właśnie udogodnienia, między innymi, czekają na osoby, które skorzystają z rozwiązań inteligentnego domu.

System smart home to coraz popularniejszy sposób zarządzania instalacjami domowymi. Stanowi udogodnienia oparte o najnowsze technologie, czasem już funkcjonujące od pewnego okresu na rynku i będące w pełni sprawdzone, a czasem nowo wprowadzane. Oczywiście, jak przy wszystkich nowych rozwiązaniach istnieje pewne ryzyko związane z zakupem nowych, często niesprawdzonych lub mało sprawdzonych sposobów. Stąd często pojawiające się pytanie ile kosztuje system smart home i czy warto jest w niego inwestować.

cena smart home
cena smart home

Cena smart home

Niestety nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na takie pytanie. Odpowiedź dla każdego jest indywidualna, cena smart home zależy od własnych preferencji i osobistego spojrzenia na problem tego ile chcemy, czy jesteśmy w stanie zainwestować. Koszt inteligentnego domu obecnie nie jest wygórowany, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż niekoniecznie musimy inwestować w cały, skomplikowany system, a możemy ograniczyć się tylko do jednej instalacji czy nawet jednego urządzenia. Cena smart home będzie wtedy zdecydowanie niższa, ale jednocześnie nie uzyskamy najważniejszych korzyści, jakie można otrzymać w wyniku korzystania z inteligentnego domu, jak np. komfortu czy poczucia bezpieczeństwa.

Od czego zależy koszt smart home?

Koszt urządzeń smart home wynika bezpośrednio z ilości oraz jakości instalacji, jakie się na niego składają. Przede wszystkim ilość- najmniejsze, ale już w pełni funkcjonujące i zdolne do zarządzania kilkoma najistotniejszymi instalacjami domowymi, systemy smart home mogą kosztować około 1000zł. Oczywiście cena ta przewidziana jest dla zestawu podstawowego z najsłabszej jakości produktów, bez specjalnych opcji dodatkowych. Koszt smart home wyposażonego w większą ilość urządzeń, obsługującego dużą liczbę, kluczowych instalacji, takich jak np. ogrzewanie czy monitoring oraz składającego się z najlepszego typu materiałów może sięgać od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena końcowa jest praktycznie nieograniczona, wszystko uzależnione jest od chęci kupującego.

Ogrzewanie podłogowe w systemie smart home

Ogrzewanie podłogowe to jeden z systemów, który doskonale współpracuje ze smart home. Jeśli rozważasz instalację podłogówki w swoim domu to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci sporządzą dla Ciebie darmową wycenę systemu i udzielą niezbędnych informacji dotyczących połączenie ogrzewania podłogowego i inteligentnego domu!